Pravila oblačenja zaposlenih u Dizniju
Povezane objave
Bez obzira koja je vaša uloga, kada radite u Dizniju, uvijek ste u centru pažnje.
Baš iz tog razloga, Dizni ima striktna pravila ponašanja ali i odijevanja. U nastavku saznajte šta je apsolutno zabranjeno, a šta obavezno kada radite u Dizniju.
Pravila za zaposlene u Dizniju
- Dezodorans- budući da u Diznilendu, maskote cio dan stoje na suncu i grle se i fotografišu sa nekoliko hiljada ljudi. Iz tog razloga, još šezdesetih godina, donijeto je pravilo da zaposleni obavezno moraju da koriste antiprespirant, kako ne bi došlo do neprijatnih mirisa ni u jednom trenutku.
- Dizni je veoma strog i kada je donji veš u pitanju, pa tako on mora biti neutralnih boja. Takođe, potkošulja ne smije da se vidi i ne smije da ima rukave.
- U Diznilendu, gledanje nekog u oči je obavezno, pa je tako nošenje naočara za sunce zabranjeno, jer se smatra nepristojnim.
- Kada je u pitanju manikir, dame ne smiju da nose lakove za nokte jarkih boja, te lak mora biti neutralan.
- Dlake na licu moraju biti lijepo uređenje, u zavisnosti od lika kojeg glume, a ekstremni stilovi kada je brada u pitanju su zabranjeni.
- Zaposleni u Dizniju ne smiju da imaju tetovaže na vidljivim mjestima, a uz to zabranjeni su i pirsinzi i implantati u koži, osim naravno na ušima.
- Standardna i dozvoljena frizura za radnike u Dizniju jeste “konjski rep” ili kosa do ramena. Nisu dozvoljene pletenice ni ukrasi u kosi, osim ako ne glumite Pokahontas ili Zlatokosu.
- Takođe, radnicima je zabranjeno da nose helanke, džins i vunu.
- Prstenje, narukvice, minđuše i lančići moraju biti u skladu sa Dizni protokolom, a više od jednog prstena na ruci se ne preporučuje.
- Na kraju, Dizni radnici moraju uvijek da se smješe, jer sve vrijeme dok su na poslu, na pozornici su.
Pogledajte još:
Šta je Betovena inspirisalo da komponuje?
Iznenađujuće činjenice o Hemingveju
Tibetanski test ličnosti: Šta vam je prioritet u životu?
Danas je Svjetski dan pčela
Koji narod je najdugovečniji?
Pozitivna psihologija: Kako biti srećan?
Koji je to najstariji jezik koji se i dalje govori?
Jedini 10-ogodišnji izazovi koji su zaista bitni!
Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*