Bil Gejts pravi “pametni grad” u Arizoni

15/11/2017 15:52

Bil Gejts pravi “pametni grad” u Arizoni

Firma za nekretnine koju posjeduje Bil Gejts nedavno je kupila parče zemlje u Arizoni u vrijednosti od 104 miliona dolara, navodno, za potrebe građenja “pametnog grada”.

Na 80 kilometara of Finiksa, kupljeno je zemljište od 10 000 hektara u mjestu Tonopah, kako bi se sagradio “pametni grad” pod nazivom Belmont.

Iz Belmont Partnersa, jedne od firmi u koje je investirao sam Gejts, kažu da će ovaj grad stvoriti društvo koje razmišlja unaprijed, i koji će koristiti najnoviju tehnologiju za komunikaciju i za infrastruktiri. Uz brze digitalne mreže, uvešće se i nova tehnologija proizvodnje, ali i originalna sredstva prevoza.

Kako je navedeno, u gradu će biti oko 80 000 stambenih objekata, 1500 hektara biće potrošeno na zgrade i poslovne prostore, a 190 hektara izdvojeno je za izgradnju javnih škola.

Slični projekti pokrenuti su već u Ohaju, a ostaje nepoznanica kada će Belmont početi da se gradi.

15/11/2017 15:52

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Pretraga

ITEP300x250px